Ο χορευτικός όμιλος αποτελείται από έξι μαθήτριες/τες από όλες τις τάξεις του Λυκείου. Οι πρόβες γίνονταν στο σχολικό χώρο κάθε Παρασκευή μετά την λήξη των μαθημάτων. Σκοπός της δημιουργίας του ομίλου είναι η χορευτική ομάδα να πλαισιώσει τις σχολικές γιορτές και τις διάφορες καλλιτεχνικές εκδηλώσεις του σχολείου. Ο όμιλος έλαβε μέρος σε όλες τις σχολικές γιορτές για τις εθνικές επετείους καθώς επίσης συμμετείχε στην αποκριάτικη εκδήλωση που διοργάνωσε η τοπική κοινότητα Παραδεισίου. Η συμμετοχή σε εκδηλώσεις που διοργανώνουν οι τοπικοί φορείς ενισχύουν την συνεργασία μεταξύ σχολείου και τοπικής κοινότητας σε πολιτιστικό και καλλιτεχνικό επίπεδο. Η προγραμματισμένη συμμετοχή στην χριστουγεννιάτικη εκδήλωση δυστυχώς ακυρώθηκε λόγω ανειλημμένων υποχρεώσεων τις πλειοψηφίας των μαθητών. Τα παιδιά συμμετείχαν και σε σχολικές εκδηλώσεις και σε γιορτές που έγιναν στο σχολικό περίβολο.