Ερευνητική Εργασία

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 53 επισκέπτες και κανένα μέλος

Συνδεθείτε

Σφάλμα
  • Σφάλμα κατά τη φόρτωση των δεδομένων ροής

Καλώς Ήλθατε στην Ιστοσελίδα μας!

Σας καλωσορίζουμε στην ιστοσελίδα του σχολείου μας, η οποία ευελπιστούμε να αποτελέσει μια ωφέλιμη και εποικοδομητική ηλεκτρονική πύλη επικοινωνίας με κάθε ενδιαφερόμενο επισκέπτη.

Στόχος μας είναι η προβολή και ενίσχυση του εκπαιδευτικού έργου του σχολείου μας χρησιμοποιώντας τα μέσα που μας προσφέρει η σύγχρονη τεχνολογία και φιλοδοξούμε πως τα πλεονεκτήματα που προκύπτουν θα οδηγούν προς την αναβάθμιση της δημόσιας εκπαίδευσης.

Ο επισκέπτης της ιστοσελίδας μας θα βρει πληροφορίες και φωτογραφικό υλικό αναφορικά με το σχολείο καθώς και υλικό για τις σχολικές εκδηλώσεις, τις δραστηριότητες, ανακοινώσεις και προγράμματα.

Παρακαλούμε όλους, ιδιαίτερα τους γονείς και τους μαθητές του Λυκείου μας, να ενημερώνονται από την ιστοσελίδα μας και να μη διστάσουν να μας ενημερώσουν για πιθανές εισηγήσεις τους.

Ο Διευθυντής Χατζηπλής Παναγιώτης,
οι Καθηγητές
του  ΕΠΑ.Λ ΠΑΡΑΔΕΙΣΙΟΥ

Ηλεκτρονική Εγγραφή για τα Επαλ

Οι μαθητές/τριες που επιθυμούν να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή τους ή να μετεγγραφούν σε οποιαδήποτε τάξη Ημερησίων και Εσπερινών ΕΠΑ.Λ για το σχολικό έτος 2017 - 2018,υποβάλλουν «Ηλεκτρονική Δήλωση Προτίμησης για τα ΕΠΑ.Λ.», μέσω της εφαρμογής e-epal στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://e-epal.minedu.gov.gr, συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία, από τη 19η Ιουνίου έως την 23η Ιουνίου 2017.
Στην περίπτωση ανήλικων μαθητών/τριών την ηλεκτρονική δήλωση προτίμησης καταθέτουν οι κηδεμόνες τους.
Για την είσοδο στην εφαρμογή e-epal, είναι απαραίτητοι:

1. οι κωδικοί taxis

2. email επικοινωνίας

3. Σταθερό τηλέφωνο επικοινωνίας.

Στην περίπτωση ανήλικου/ης μαθητή/τριας ή ενήλικου προστατευόμενου μέλους ο/η οποίος/α δε διαθέτει κωδικούς taxis, χρησιμοποιούνται οι κωδικοί taxis του γονέα ή κηδεμόνα ή του κατά το νόμο υπεύθυνου αντίστοιχα. Στην περίπτωση αυτή, απαιτείται αποδεικτικό έγγραφο δημόσιας αρχής κατά τη διαδικασία της εγγραφής στο σχολείο.

Σχολές ΑΕΙ και ΤΕΙ

Πρόσβαση αποφοίτων Επαγγελματικού Λυκείου (ΕΠΑ.Λ) σε Σχολές, Τμήματα και Εισαγωγικές κατευθύνσεις Τμημάτων των Τ.Ε.Ι., ΑΣΠΑΙΤΕ, των Ανώτερων Σχολών Τουριστικής Εκπ/σης (ΑΣΤΕ), των Ανώτερων Στρατιωτικών Σχολών Υπαξιωματικών των Ενόπλων Δυνάμεων, της Σχολής Αστυφυλάκων, της Σχολής Πυροσβεστών, των Σχολών της Ακαδημίας Εμπορικού Ναυτικού (ΑΕΝ), και για ειδικό ποσοστό θέσεων 1% επί του αριθμού των θέσεων ανά Τμήμα σε τμήματα σχολών των Πανεπιστημίων.

Σχολές ΑΤΕΙ και ΤΕΙ

Πρόγραμμα Εξεταστικής Περιόδου Μαϊου - Ιουνίου Σχ. Έτους 2016-2017

Το Πρόγραμμα Εξεταστικής Περιόδου Μαϊου -  Ιουνίου Σχ. Έτους 2016-2017

Πρόγραμμα Εξετάσεων

Προκαταρκτικές Εξετάσεις Στρατιωτικών Σχολών ακαδημαϊκού έτους 2017-2018

Σας γνωρίζουμε ότι αναρτήθηκε στο διαδίκτυο στην ιστοσελίδα του ΓΕΕΘΑ: www.geetha.mil.gr η εγκύκλιος προκήρυξης διαγωνισμού επιλογής σπουδαστών για το 1ο έτος των ΑΣΕΙ & ΑΣΣΥ ακαδημαϊκού έτους 2017-2018.

Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για τη συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Στρατιωτικών Σχολών ακαδημαϊκού έτους 2017-2018 λήγει στις 19 Μαΐου 2017 (σφραγίδα ταχυδρομείου).

Προκύρηξη

Προθεσμίες Δικαιολογητικών

Αίτηση - Υπεύθυνη Δήλωση

Εξεταστέα Ύλη Ενδοσχολικών Εξετάσεων 2016-2017

Η εξεταστέα ύλη των ενδοσχολικών εξετάσεων 2016 - 2017 για τις τάξεις Α΄ Λυκείου, Β΄ Λυκείου και Γ΄ Λυκείου είναι η εξής:

Α΄ Λυκείου

Β΄ Λυκείου

Γ΄ Λυκείου

Εβδομάδα Ενημέρωσης Επαγγελματικής Εκπαίδευσης

Εβδομάδα Ενημέρωσης για την Επαγγελματική Εκπαίδευση

Πρόσκληση σε Ενημέρωση

Επισκέψεις Μαθητών Γυμνασίων

Λογότυπο Επαλ Παραδεισίου

Δίπτυχο Επαλ Παραδεισίου

Αφίσα Επαλ Παραδεισίου

Επιστολή Υφυπουργού

Πρόγραμμα Πανελλαδικών Εξετάσεων 2017

Το πρόγραμμα διεξαγωγής των πανελλαδικών εξετάσεων 2017 των μαθημάτων της Γ' τάξης.

Πρόγραμμα

Πανελλαδικές Εξετάσεις 2017

ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΗΣ-ΔΗΛΩΣΗΣ

ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΠΑΛ έτους 2017

Εγκύκλιος 2017

Εγκύκλιος Φυσικών Αδυνάτων 2017

Δελτίο Τύπου

Υπόδειγμα Αίτησης_Δήλωσης Επαλ 2017

«ΜΑΘΗΤΕΙΑ» Αποφοίτων Τεχνικής Εκπαίδευσης

ΑΡΧΙΖΕΙ Η «ΜΑΘΗΤΕΙΑ» ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΦΟΙΤΟΥΣ ΤΗΣ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

θεσμός της μαθητείας αποτελεί μία στρατηγική κατεύθυνση του Εθνικού Στρατηγικού Πλαισίου για την Αναβάθμιση της Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης και της Μαθητείας καθώς και για την ενίσχυση της ελκυστικότητάς της. Επίσης η μαθητεία αποτελεί μία εναλλακτική διαδρομή για αποφοίτους Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης στο πλαίσιο της αναβάθμισης των επαγγελματικών τους προσόντων.

Το έγγραφο

Έλεγχοι Α΄ Τετραμήνου

Οι έλεγχοι του Α΄ τετραμήνου, του σχολικού έτους 2016-2017, θα δοθούν την Πέμπτη 16/02/2017 και ώρα 12:00 στους γονείς, ή σε εξουσιοδοτημένο αντιπρόσωπο τους, ή στους ίδιους τους μαθητές εφόσον είναι ενήλικοι.

Παρακαλούνται οι γονείς, κηδεμόνες κτλ να μην προσέρχονται νωρίτερα, διότι δεν υπάρχει δυνατότητα εξυπηρέτησής τους.

Σε περίπτωση αδυναμίας προσέλευσης, οι έλεγχοι θα δίνονται στους παραπάνω από την Παρασκευή 17/02/2017 κατά τις ώρες λειτουργίας του σχολείου.

new sectors logo

anakiklosi

August 2017

Ο Καιρός μας

O καιρός σήμερα

Email:  epalpara@otenet.gr

Copyright © 2017 ΕΠΑΛ ΠΑΡΑΔΕΙΣΙΟΥ. Ανάπτυξη & Διαχείριση Ιστοσελίδας: Ζησοπούλου Αναστασία (ΠΕ19). All Rights Reserved.