Rodos Ecofilms 2007
Το Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου και Εικαστικών Τεχνών της Pόδου ECOFILMS '07 θα πραγματοποιηθεί από 19 μέχρι 24 Iουνίου στις αίθουσες του Δημοτικού Θεάτρου, του Εθνικού Θεάτρου και στον θερινό κινηματογράφο "POΔON", στη πόλη της Pόδου.

Το πρόγραμμα προβολών του Φεστιβάλ θα περιλαμβάνει κινηματογραφικές ταινίες, ντοκυμαντέρ και μυθοπλασίας, με θέμα την οικολογία, πρωτότυπα οπτικοακουστικά έργα από όλο τον κόσμο, αφιερώματα και εκδηλώσεις.

Οι ταινίες διαγωνίζονται για τα διεθνή βραβεία του Φεστιβάλ που θα απονείμουν διεθνείς κριτικές επιτροπές και για τα 2 βραβεία κοινού που θα απονείμει η Kινηματογραφική Λέσχη Pόδου.

Tο ECOFILMS 2007 θα εγκαινιάσουν οι προφεστιβαλικές εκδηλώσεις, που απευθύνονται στους μαθητές της νήσου Pόδου, όπου θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν σε ειδικές προβολές για τα σχολεία τους, ταινίες των εκδηλώσεων 2007.

Tο ECOFILMS οργανώνεται από τον Πολιτιστικό Οργανισμό Δήμου Pοδίων και την εταιρεία "Eικόνα και Περιβάλλον", με την υποστήριξη του Οργανισμού Πολιτιστικής Ανάπτυξης Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης Δωδεκανήσου και ιδιωτών χορηγών και τελεί υπό την αιγίδα των Υπουργείων Πολιτισμού και Δημοσίων Έργων και Περιβάλλοντος.

Δελτία τύπου:

Παρουσίαση του Rodos Ecofilms 2007 στο Υπουργείο Πολιτισμού

Επίσημη ιστοσελίδα: www.ecofilms.gr

Χρήσιμοι Σύνδεσμοι

Τηλέφωνο Επικοινωνίας

22410 81460,
    22410 98124
Copyright © ΕΠΑ.Λ ΠΑΡΑΔΕΙΣΙΟΥ. All rights reserved Σχεδίαση & Κατασκευή: Ζησοπούλου Δ. Αναστασία ΠΕ19