Εκδηλωσεις

Νέα συναυλία της Παιδικής και της Πειραματικής Χορωδίας του Δήμου Ροδίων
Ο Πολιτιστικός Οργανισμός του Δήμου Ροδίων συνεχίζοντας την εξαίρετη προσπάθεια «Συναυλίες για την Οικογένεια στις Γειτονιές και στα Σχολεία» παρουσιάζει την Παιδική και την Πειραματική Χορωδία του Δήμου Ροδίων, στη συναυλία «3 γενιές–1 τραγούδι», την Κυριακή 5 Μαϊου 2007, 7 μ.μ., στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Σγουρού
Δημοσίευση: Παρασκευή, Απρίλιος 27

Τον Ιούλιο στη Ρόδο το Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας
Στις 9 και 10 Ιουλίου (και όχι 7 και 8 Μαΐου όπως είχε αρχικά ανακοινωθεί) θα φιλοξενηθεί στο κινηματοθέατρο ΡΟΔΟΝ το Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας , από τον Πολιτιστικό Οργανισμό Δήμου Ροδίων , με συνολικά 16 βραβευμένες ταινίες συνολικής διάρκειας 261 λεπτών.
Δημοσίευση: Παρασκευή, Απρίλιος 20
Νέες δραστηριότητες του Διεθνούς Κέντρου Λογοτεχνών & Μεταφραστών Ρόδου
Το Διεθνές Κέντρο Λογοτεχνών και Μεταφραστών Ρόδου, σε συνεργασία με το Ε.ΚΕ.ΒΙ. , έχει την τιμή και τη χαρά να φιλοξενεί από τις 17 έως 27 Απριλίου 2007 στις εγκαταστάσεις του νέου κτηρίου του, στην οδό 28ης Οκτωβρίου 66-68 κ΄ Γρίβα, κινητή έκθεση αφιερωμένη στον Ανδρέα Εμπειρίκο, ενός από τους σημαντικότερους Έλληνες ποιητές της γενιάς του Τριάντα και εισηγητή του υπερρεαλισμού στην Ελλάδα.
Δημοσίευση: Δευτέρα, Απρίλιος 16

Χρήσιμοι Σύνδεσμοι

Τηλέφωνο Επικοινωνίας

22410 81460,