Εκδηλωσεις Μαθητων
Τα ενδιαφέροντα των μαθητών δε σταματούν μόνο στα μαθήματά τους. Κάθε χρόνο, ανάλογα με το μαθητικό δυναμικό, οργανώνονται τμήματα πολιτιστικών εκδηλώσεων (Χορευτικό, Μουσικό, Θεατρικό, Φωτογραφικό κ.α.), καθώς και τμήματα Οικολογικού και Περιβαλλοντολογικού ενδιαφέροντος. Τα τμήματα αυτά έχουν την ευκαιρία να παρουσιάσουν τη δουλειά τους σε διάφορες εκδηλώσεις (παραστάσεις, γιορτές, εκθέσεις) που γίνονται στο χώρο του σχολείου ή και σε ευρύτερο κοινό.

Επίσης άλλες ομάδες μαθητών αναλαμβάνουν δημιουργικές εργασίες πάνω στο αντικείμενό των σπουδών τους, οι οποίες επίσης παρουσιάζονται, συνήθως προς το τέλος του χρόνου, για την ενημέρωση και προβληματισμό της μαθητικής κοινότητας. Στα πλαίσια αυτών των εργασιών έχουν πραγματοποιηθεί εκθέσεις, ενημερωτικές συζητήσεις πάνω σε θέματα υγείας (AIDS, ναρκωτικά κ.α), εθελοντικές Αιμοδοσίες μαθητών κ.α.

Παρακάτω μπορείτε να πλοηγηθείτε στις διάφορες εκδηλώσεις που πραγματοποιήθηκαν στο σχολείο μας κατά τη διάρκεια των τελευταίων χρόνων:

ΕΘΝΙΚΕΣ ΕΟΡΤΕΣ

Παρέλαση 28ης Οκτωβρίου (σχολικό έτος 2006-2007)

Εορτή 25ης Μαρτίου (σχολικό έτος 2006-2007)

Κατάθεση Στεφάνου (σχολικό έτος 2006-2007)

ΘΕΑΤΡΙΚΑ

Εορτή 25ης Μαρτίου (σχολικό έτος 2006-2007)

ΕΚΔΡΟΜΕΣ

Επίσκεψη στη Σύμη (σχολικό έτος 2006-2007)

Επίσκεψη στην Ιερά Μονή Πανορμίτου (σχολικό έτος 2005-2006)

ΑΛΛΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ

Έκθεση Βιβλίου